Kreator miesiąca : Marzec 2014

Witajcie wieczornie :)


Czas przedstawić osobę która gościć będzie u nas w marcu. Na nasz blog  zawita  KREATOR MIESIĄCA marca 2014 : Ana.
Ana prowadzi blog http://zwiatremipodwiatr-ana.blogspot.com/ i wygrała nasze Wyzwanie muzyczne #2 Muzyka.

Oto jej praca:

Ana   serdecznie witamy :)))))
Zanim nasz Gość zadebiutuje na stronach naszego bloga, przedstawiam Wam krótki wywiad z naszym kreatorem Lutego.


1. Prywatnie jesteś...Osobą, której trudno usiedzieć w jednym miejscu, z głową w chmurach, ciągle zabieganą.

2. Od jak dawna zajmujesz się rękodziełem?
Od kiedy w moje ręce pierwszy raz wpadły nożyczki, mazaki i klej, ciągle mam zajęte ręce. Nawet kiedy śpię, w mojej głowie "dojrzewają" ciągle jakieś nowe projekty. Od roku bardzo mocno przypadł mi do gustu scrapbooking, który podkrada mi niemal każda wolną chwilę i sprawia najwięcej radości.

3. Jakie są Twoje ulubione techniki? Czemu akurat te przypadły Ci do gustu najbardziej?

Najbardziej lubię po prostu odkrywanie. Poznawanie różnych materiałów, technik i łączenie ich. To wielka kreatywna przygoda która, mam nadzieję, nigdy mi się nie znudzi. Próbowałam już bardzo wielu rzeczy. Lubię sobie sama coś uszyć, wyszydełkować, zdecoupage'ować. To bardzo praktyczne umiejętności. Najchętniej jednak zawsze wracam do dłubania w papierze. To najbardziej plastyczny materiał, który pozwala na stworzenie przepięknych drobiazgów, którymi można obdarować każdego.

4. Co tworzysz najczęściej?
Najchętniej uczę się wciąż nowych rzeczy, staram się stworzyć coś unikatowego, więc tak naprawdę bardzo rzadko zdarza mi się robić coś po raz drugi.

5. Czy jest jakaś technika rękodzielnicza, która bardzo Ci się podoba i chciałaby się jej nauczyć?
Tak, jest, zdecydowanie. Marzę o tym, aby ktoś pokazał mi, na czym polega na przykład technika frywolitkowa, czy sutaszowa.

6. Skąd czerpiesz inspiracje?
Czasem jest to potrzeba serca, czasem chwili. Ale od roku, od kiedy dołączyłam do DT bloga wyzwaniowego, najczęściej tematy moich prac inspiracyjnych zależą od wspólnie ustalanego grafika. Jednak, jeśli tylko mam jakąś nadprogramową wolną chwilkę, to tworzę także prace, które sama posyłam na ciekawe wyzwania pojawiające się na różnych blogach wyzwaniowych. Wtedy wielką pomocą jest morze inspiracji w Internecie, zwłaszcza na Pintereście.

7. Czy w swojej pracy twórczej zdarzają Ci się trudniejsze chwile, takie, w których nie wiesz, czy do końca poradzisz sobie z postawionym przez kogoś lub przez siebie samą zadaniem?
Tak, oczywiście, że się zdarzają, zwłaszcza kiedy brakuje słońca, zdrowia, sił, a co za tym idzie także ochoty do tworzenia. Czasem też brakuje mi czasu, na stworzenie wszystkiego, co przychodzi mi na bieżąco do głowy. Często pomysły muszą czekać na realizację. Życie kreatora to wielkie wyzwanie. Trzeba się nauczyć posiadania priorytetów, ogromnej pokory oraz cierpliwości.

8. Ile czasu dziennie poświęcasz rękodzielnictwu?
Najwięcej czasu zajmuje mi tak naprawdę podglądanie najlepszych, uważne przyglądanie się efektom ich starań, wczytywanie się w kursy, poszukiwanie inspiracji. Kiedy wiem, co chcę zrobić i mam przygotowane materiały, to przygotowanie pracy zajmuje mi kilka godzin. Jednak największą satysfakcję przynosi mi realizacja projektów bardzo praco- i czasochłonnych, takich kiedy trzeba czasem nawet spędzić dwa miesiące po kilka godzin dziennie, aby coś skończyć. Jak dotąd moim największym takim wyzwaniem było wyszydełkowanie sobie narzuty na łóżko.

9. Czy myślisz, że pasja może być sposobem na życie, sposobem na siebie?
Jeśli sprzedaje się, to, co się stworzy, to na pewno tak. Jeśli jest to tylko tworzenie do szuflady, można czerpać z tego wyłącznie radość i satysfakcję, kiedy ktoś docenia nas ciepłym słowem.

10. Co mogłabyś poradzić osobom, które dopiero zaczynają tworzyć swoje dzieła?
Poradziłabym, aby pamiętały o tym, że ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, że nie warto odkłądać niczego na czas nieokreślony, że szczęściu trzeba pomagać i wychodzić na przeciw trudnościom.

11. Twoja ulubiona książka i film...
Jeśli czytam, to raczej gazety, a oglądając wieczorami TV przed snem staram się zawsze wybrać to, czego jeszcze nie widziałam.

12. Dokończ zdanie " Gdyby doba miała 48 godzin to...”
To kładłabym się wcześniej spać. ^^Bardzo serdecznie dziękujemy :) i  z niecierpliwością czekamy na Twoje inspiracje dla nas


Brak komentarzy:

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger