Gościnna Projektantka - Agata " z kociołka czarownicy"

Witajcie!
Dziś nadszedł czas na poznanie naszej drugiej Gościnnej projektantki - 

Agaty,

która prowadzi blog Z KOCIOŁKA CZAROWNICY.

Ode mnie tyle wstępu, 
teraz oddaję głos Agacie:


Witam!

Dziękuję bardzo za zaproszenie.

Mam na imię Agata. Robótki ręczne są obecne w moim życiu od zawsze. Wszyscy w moim otoczeniu coś dziergali, więc i ja nie inaczej. Jestem totalnym samoukiem. Pierwszą technikę (szydełko) opanowałam jeszcze w przedszkolu i od tego czasu stale uczę się czegoś nowego. Od kilku lat wsiąkłam w świat biżuterii hand made, głównie tej z koralików. Od kilku miesięcy swoje prace prezentuję na blogu: http://zkociolkaczarownicy.blogspot.com/ i swoim profilu Google+. Serdecznie zapraszam.
Dziś przygotowałam dla Was trzy bransoletki wykonane z gumeczek Rainbow Looms. 
Jednak, żeby nie było zbyt prosto dorzuciłam do nich trochę koralików.
Pierwsza wykonana jest najprostszym splotem tzw. „łańcuszkiem”, ale dzięki wkomponowaniu w nią perełek nabrała zupełnie nowego charakteru. Wykorzystałam w niej białe gumeczki i niebieskie plastikowe perełki:
Wzór drugiej to „rybi ogon”, również jeden z łatwiejszych splotów, urozmaicony koralikami. Uplotłam ją z seledynowych neonowych gumek z brokatem i zielonych koralików Preciosa ze srebrzonym środkiem:

Trzecia to tzw. „potrójny rybi ogon” z dodatkiem dużych szklanych koralików. Zastosowanie czarnych gumeczek i intensywnie czerwonych koralików Preciosa nadało jej prawie wieczorowego charakteru:Gumeczki Rainbow Looms powstały w 2010 roku oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Robi się z nich współczesne „bransoletki przyjaźni”. Dedykowane są dla dzieci w wieku 8 – 14 lat, choć zyskały sobie rzesze wielbicieli także wśród dorosłych, również celebrytów. Udało się nawet „przyłapać” z gumeczkami na rękach parę książęcą Wiliama i Kate.

Do Polski dotarły stosunkowo niedawno, ale zdążyły już zrobić furorę wśród nastolatków (nie tylko dziewczęta zaplatają gumeczki, chłopcy również). Od jakiegoś czasu gumeczki pojawiły się ofercie sklepów z artykułami hand made, również w Craft Style.

Wykonanie takich bransoletek jest niezwykle proste i dzieci bez problemu dają sobie z tym radę. Proste wzory można pleść na palcach, dwóch ołówkach, czy nawet widelcu. Do bardziej skomplikowanych przydaje się specjalne krosno. Gumeczki zaplata się przy pomocy szydełka (w każdym zestawie gumek znajduje się małe plastikowe szydełko).

Dzięki temu, że wykonane są z bardzo elastycznej gumy, nie potrzebują zapięcia – pasują na każdy nadgarstek. Wystarczy oba końce spiąć specjalnym łącznikiem, których po kilka jest w każdym zestawie gumeczek.


A oto użyte przeze mnie materiały dostępne w sklepie Craft Style:
Dziękujemy Ci Agato ślicznie za niesamowitą inspirację!
I oczywiście czekamy na kolejną!

Mam nadzieję, że i Wam się podobało :-)

Pozdrawiam ciepło,
Gosia.

Mosia
Brak komentarzy:

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger