Przejdź do głównej zawartości

Gościnna Projektantka - Agata " z kociołka czarownicy"

Witajcie!
Dziś nadszedł czas na poznanie naszej drugiej Gościnnej projektantki - 

Agaty,

która prowadzi blog Z KOCIOŁKA CZAROWNICY.

Ode mnie tyle wstępu, 
teraz oddaję głos Agacie:


Witam!

Dziękuję bardzo za zaproszenie.

Mam na imię Agata. Robótki ręczne są obecne w moim życiu od zawsze. Wszyscy w moim otoczeniu coś dziergali, więc i ja nie inaczej. Jestem totalnym samoukiem. Pierwszą technikę (szydełko) opanowałam jeszcze w przedszkolu i od tego czasu stale uczę się czegoś nowego. Od kilku lat wsiąkłam w świat biżuterii hand made, głównie tej z koralików. Od kilku miesięcy swoje prace prezentuję na blogu: http://zkociolkaczarownicy.blogspot.com/ i swoim profilu Google+. Serdecznie zapraszam.
Dziś przygotowałam dla Was trzy bransoletki wykonane z gumeczek Rainbow Looms. 
Jednak, żeby nie było zbyt prosto dorzuciłam do nich trochę koralików.
Pierwsza wykonana jest najprostszym splotem tzw. „łańcuszkiem”, ale dzięki wkomponowaniu w nią perełek nabrała zupełnie nowego charakteru. Wykorzystałam w niej białe gumeczki i niebieskie plastikowe perełki:
Wzór drugiej to „rybi ogon”, również jeden z łatwiejszych splotów, urozmaicony koralikami. Uplotłam ją z seledynowych neonowych gumek z brokatem i zielonych koralików Preciosa ze srebrzonym środkiem:

Trzecia to tzw. „potrójny rybi ogon” z dodatkiem dużych szklanych koralików. Zastosowanie czarnych gumeczek i intensywnie czerwonych koralików Preciosa nadało jej prawie wieczorowego charakteru:Gumeczki Rainbow Looms powstały w 2010 roku oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Robi się z nich współczesne „bransoletki przyjaźni”. Dedykowane są dla dzieci w wieku 8 – 14 lat, choć zyskały sobie rzesze wielbicieli także wśród dorosłych, również celebrytów. Udało się nawet „przyłapać” z gumeczkami na rękach parę książęcą Wiliama i Kate.

Do Polski dotarły stosunkowo niedawno, ale zdążyły już zrobić furorę wśród nastolatków (nie tylko dziewczęta zaplatają gumeczki, chłopcy również). Od jakiegoś czasu gumeczki pojawiły się ofercie sklepów z artykułami hand made, również w Craft Style.

Wykonanie takich bransoletek jest niezwykle proste i dzieci bez problemu dają sobie z tym radę. Proste wzory można pleść na palcach, dwóch ołówkach, czy nawet widelcu. Do bardziej skomplikowanych przydaje się specjalne krosno. Gumeczki zaplata się przy pomocy szydełka (w każdym zestawie gumek znajduje się małe plastikowe szydełko).

Dzięki temu, że wykonane są z bardzo elastycznej gumy, nie potrzebują zapięcia – pasują na każdy nadgarstek. Wystarczy oba końce spiąć specjalnym łącznikiem, których po kilka jest w każdym zestawie gumeczek.


A oto użyte przeze mnie materiały dostępne w sklepie Craft Style:
Dziękujemy Ci Agato ślicznie za niesamowitą inspirację!
I oczywiście czekamy na kolejną!

Mam nadzieję, że i Wam się podobało :-)

Pozdrawiam ciepło,
Gosia.

Mosia
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Wyzwanie #34 WIELKANOC oraz WYNIKI z poprzedniego miesiąca

Witajcie Kochani :)

Nadszedł kwiecień, zatem już niedługo czekają nas jedne z najpiękniejszych Świąt w roku - Święta Wielkiej Nocy,
dlatego nie mogło być innego wyzwania na naszym blogu jak WIELKANOC
Stwórzcie wielkanocną pracę 
w dowolnej technice: filcowanie, decoupage, quilling, scrapbooking, dzierganie, szycie, koralikowanie, haft itp.
Może to być kartka, album, stroik, koszyczek, wianek, biżuteria lub inna ozdoba - ważne, żeby praca była ręcznie wykonana! 

Pamiętajcie, że jeśli w swojej pracy wykorzystacie jakikolwiek produkt marki Papelii - możecie tę pracę zgłosić także do cyklicznej zabawy na blogu Papelii.  Zapraszamy. Nagrody czekają!
*** Zanim jednak przejdziemy do szczegółów bieżącego wyzwania najwyższy
czas ogłosić  WYNIKI  Marcowego Wyzwania WIOSNA ach, to ty.. :)
w którym  zgłosiliście aż 60 przepięknych  prac, za które bardzo dziękujemy!
Teraz zaś nadszedł czas na uruchomienie
naszej maszyny losującej...  .... dziś szczęśliwym numerkiem okazał się nr 13!zatem nagroda …

Wyzwanie #32 "z SERCEM" i wyniki poprzedniego

Witajcie Kochani :)   Pierwsza niedziela miesiąca, zatem zapraszamy na lutowe Wyzwanie #32 zatytułowane  "z SERCEM"
Stwórzcie pracę w dowolnej technice, w której będzie użyte przynajmniej jedno SERCE
Pamiętajcie, że jeśli w swojej pracy wykorzystacie jakikolwiek produkt marki Papelii - możecie tę pracę zgłosić także do cyklicznej zabawy na blogu Papelii.  Zapraszamy. Nagrody czekają! ***
Ale zanim przejdziemy do szczegółów bieżącego wyzwania pora ogłosić  WYNIKI Styczniowego Wyzwania  pt. "dla Babci, dla Dziadka" :)

Uruchamiamy maszynę losującą....
.... i tak:NAGRODA:
bloczek papierów Galerii Papieru "Lilie polne" najnowsza maska Papelii "Fantasia" oraz stempelek Papelii "Życie jest piękne"
trafia do autorki pracy zgłoszonej pod nr 9 czyli do
Sylwii S,
W wyzwaniu tym zgłosiliście 72 prace. Za wszystkie bardzo dziękujemy!
Myślę, że obdarowane Babcie i Dziadkowie byli prawdziwie zachwyceni.
Napiszcie jaka była ich reakcja.

Nasz zespół, po…

Wyzwanie #33 "Wiosna - ach, to ty..." i WYNIKI poprzedniego

Witajcie Kochani :),
nowy miesiąc, nowe Wyzwanie :)!
Aby przywołać wiosnę zapraszamy na marcowe Wyzwanie #33 zatytułowane:  
"WIOSNA ach, to ty..."
Stwórzcie pracę w dowolnej technice, na której będą widoczne WIOSENNE klimaty! Czyli wszystko co kojarzy nam się z wiosną: radosne kolory, motyle, kwiaty, ptaszki....
Pamiętajcie, że jeśli w swojej pracy wykorzystacie jakikolwiek produkt marki Papelii - możecie tę pracę zgłosić także do cyklicznej zabawy na blogu Papelii.  Zapraszamy. Nagrody czekają!

 *** Zanim jednak przejdziemy do szczegółów bieżącego wyzwania najwyższy czas ogłosić  WYNIKI  Lutowego Wyzwania  pt. "z SERCEM" :) w którym  zgłosiliście aż 81 przecudnych  prac!  Za wszystkie bardzo dziękujemy!


Uruchamiamy naszą maszynę losującą....
.... dziś szczęśliwy okazał się numerek 40!

zatem NAGRODA GŁÓWNA:  zestaw papierów Lemon Craft - Sercem Malowane Wasza ulubiona maska od Papelii - Serce Flora stempel gumowy Papelii - Potęga Miłości oraz 3 najnowsze serduszkowe t…