Przejdź do głównej zawartości

W czym podarować exploding box ? Mój pomysł i kursik na jego opakowanie .

Witam serdecznie w pierwszy dzień wakacyjnego miesiąca :-)
W lipcu przypadł mi zaszczyt inspirować Was jakimś kursem. Długo się zastanawiałam co przygotować i zaproponować. Moją domeną jest scrapbooking, a wiele z Was to baaardzo zdolne "bestyjki", tworzycie papierowe cuda, więc zadanie miałam trudne ....
Oświeciło mnie, że otrzymuję prywatnie masę zapytań o torebeczki na boxy, które zawsze oglądcie w komplecie z pudełeczkami. Kiedyś już "sprzedałam" pomysł kilku osobom, ale ponieważ jest nas coraz więcej, pojawiają sie kolejne Scraperki, to pomyśałam, że wykorzystam możliwość i przygotuje kursik, aby zainspirować szersze gremium :-)

Swoje torebeczki, podobnie jak i same exploding boxy wykonuję z papieru o gramaturze 300 g. Wielkościowo dopasowane są do explodingów, ale sam ich kształt jest na tyle uniwersalny, że moga stanowić opakowanie dla innych formatów. dawno temu, zmodyfikowałam ich wielkość i podarowałam w nich pudełka Rafaello .

Oki... dość plumkania i przechodze do konkretów :-)

Docinam baze pudełka na wielkość 21 x 21 cm. Biguje ją ze wszystkich stron na szerokości 5 cm. Ponieważ exploding box ma 10 cm, to samo wnętrze torebeczki ma 11 cm .Następnie nacinam ze wszystkich stron oraz ścinam rogi. 
Sklejam. Baza przypomina swą formą bazę wieczka pudełka, tyle, że o wyższych bokach.


Po dwóch przeciwnych stronach wklejam rogi do środka, a zdwóch kolejnych na zewnątrz pudełka. Dlaczego ? Bowiem do dwóch ścianek będę doklejać rączki, uchwyty, a pozostałe oklejam papierem. Wykonuję klejenie w ten sposób, aby od wewnątrz nie było widac złaczeń, a pudełeczko jest bardziej estetyczne w wykonaiu.


Nasdtępnie z drugiego arkusza papieru docinam dwa pasy. Jegfo długość to ok 20 cm, a szerokość 11 cm, czyli tyle ile wynosi szerokość spodu.

Przed wklejeniem pasków do spodu wycinam w obu, na jednym z końców otwory, które będą umożliwały wsunięcie dłoni. Ozdobione paski doklejam do powstałego " wieczka " :-)

W wersji roboczej wyglada to tak ... :-)


Następnie połaczoną torebeczke ozdabiam wedle zapotzrebowania i swojej weny :-p

Całość prezentuję się , uważam, przyzwoicie i ciekawie, a napewno bardziej elegancko niż exploding zawinięty w celofan :-)


Mam nadzieję, że mój kursik przyda się Wam w kolejnych boxach. Jeśli coś malo logicznie wytłumaczyłam piszcie - służe pomącą :-)


Pozdrawiam 


Materiały wykorzystane, dostępne w sklepie Craft Style 


  
   
   

Komentarze

swietny i pomyslowy kursik:)
Eliza Art pisze…
Wspaniała propozycja i kursik bardzo czytelny.

Popularne posty z tego bloga

Wyzwanie #34 WIELKANOC oraz WYNIKI z poprzedniego miesiąca

Witajcie Kochani :)

Nadszedł kwiecień, zatem już niedługo czekają nas jedne z najpiękniejszych Świąt w roku - Święta Wielkiej Nocy,
dlatego nie mogło być innego wyzwania na naszym blogu jak WIELKANOC
Stwórzcie wielkanocną pracę 
w dowolnej technice: filcowanie, decoupage, quilling, scrapbooking, dzierganie, szycie, koralikowanie, haft itp.
Może to być kartka, album, stroik, koszyczek, wianek, biżuteria lub inna ozdoba - ważne, żeby praca była ręcznie wykonana! 

Pamiętajcie, że jeśli w swojej pracy wykorzystacie jakikolwiek produkt marki Papelii - możecie tę pracę zgłosić także do cyklicznej zabawy na blogu Papelii.  Zapraszamy. Nagrody czekają!
*** Zanim jednak przejdziemy do szczegółów bieżącego wyzwania najwyższy
czas ogłosić  WYNIKI  Marcowego Wyzwania WIOSNA ach, to ty.. :)
w którym  zgłosiliście aż 60 przepięknych  prac, za które bardzo dziękujemy!
Teraz zaś nadszedł czas na uruchomienie
naszej maszyny losującej...  .... dziś szczęśliwym numerkiem okazał się nr 13!zatem nagroda …

Wyzwanie #32 "z SERCEM" i wyniki poprzedniego

Witajcie Kochani :)   Pierwsza niedziela miesiąca, zatem zapraszamy na lutowe Wyzwanie #32 zatytułowane  "z SERCEM"
Stwórzcie pracę w dowolnej technice, w której będzie użyte przynajmniej jedno SERCE
Pamiętajcie, że jeśli w swojej pracy wykorzystacie jakikolwiek produkt marki Papelii - możecie tę pracę zgłosić także do cyklicznej zabawy na blogu Papelii.  Zapraszamy. Nagrody czekają! ***
Ale zanim przejdziemy do szczegółów bieżącego wyzwania pora ogłosić  WYNIKI Styczniowego Wyzwania  pt. "dla Babci, dla Dziadka" :)

Uruchamiamy maszynę losującą....
.... i tak:NAGRODA:
bloczek papierów Galerii Papieru "Lilie polne" najnowsza maska Papelii "Fantasia" oraz stempelek Papelii "Życie jest piękne"
trafia do autorki pracy zgłoszonej pod nr 9 czyli do
Sylwii S,
W wyzwaniu tym zgłosiliście 72 prace. Za wszystkie bardzo dziękujemy!
Myślę, że obdarowane Babcie i Dziadkowie byli prawdziwie zachwyceni.
Napiszcie jaka była ich reakcja.

Nasz zespół, po…

Wyzwanie #33 "Wiosna - ach, to ty..." i WYNIKI poprzedniego

Witajcie Kochani :),
nowy miesiąc, nowe Wyzwanie :)!
Aby przywołać wiosnę zapraszamy na marcowe Wyzwanie #33 zatytułowane:  
"WIOSNA ach, to ty..."
Stwórzcie pracę w dowolnej technice, na której będą widoczne WIOSENNE klimaty! Czyli wszystko co kojarzy nam się z wiosną: radosne kolory, motyle, kwiaty, ptaszki....
Pamiętajcie, że jeśli w swojej pracy wykorzystacie jakikolwiek produkt marki Papelii - możecie tę pracę zgłosić także do cyklicznej zabawy na blogu Papelii.  Zapraszamy. Nagrody czekają!

 *** Zanim jednak przejdziemy do szczegółów bieżącego wyzwania najwyższy czas ogłosić  WYNIKI  Lutowego Wyzwania  pt. "z SERCEM" :) w którym  zgłosiliście aż 81 przecudnych  prac!  Za wszystkie bardzo dziękujemy!


Uruchamiamy naszą maszynę losującą....
.... dziś szczęśliwy okazał się numerek 40!

zatem NAGRODA GŁÓWNA:  zestaw papierów Lemon Craft - Sercem Malowane Wasza ulubiona maska od Papelii - Serce Flora stempel gumowy Papelii - Potęga Miłości oraz 3 najnowsze serduszkowe t…