Lato, lato...lato wszędzie czyli jak zatrzymać zapachy-pleciemy wianki!

witajcie!

dzisiaj w krótkim kursie krok po kroku pokażę Wam jak zrobić letni wianek.Chociaż do Nocy Kupały jeszcze chwilka a mój wianek "pławienia" mógłby nie przeżyć, to jest tak ciepło, że mam już pierwsze, niezbędne do wykonania tego wianka elementy-czyli letnie "suszki". Oprócz nich potrzebujecie jeszcze:

-kółka ze sterypianu
-sznurka jutowego
-kleju
-kwiatków
-wstążek
-sizalu
-rafii.

oraz kilku tekturek.


Do wykonania mojej pracy użyłam:

kleju Magic
Jak widzicie praca wymaga niskich nakładów i mało wysiłku-bo tego czego nie mają przepastne półki sklepu Craft Style znajdziecie obok siebie-w lesie i na łące, w przydrożnym rowie...i na balkonie;-)Robienie wianka dzielimy na dwa etapy.

Krok pierwszy:

okręcamy kółko sznurkiem jutowym.
to najgorsza, bo najbardziej pracochłonna część pracy. Musicie dbać, aby sznurek ułożony był obok siebie i dość ciasno, tak żeby nie "prześwitywał" styropian.

Po tym etapie następuje krok drugi, znacznie przyjemniejszy, czyli kompozycja.

Oczywiście wielkość kompozycji i jej układ jest dowolny-ja jednak zwykle staram się zaczynać od dołu, gdzie "ciążą" sznurki, wstążki i kokardy, a następnie iść na boki zmniejszając stopniowo ilość wykorzystywanych elementów. 
Nie ma jednak przeszkód, abyście kwiatami ozdobili całe koło lub jeden bok-co tylko podpowie Wam fantazja.

Ponieważ sznurek jutowy jest świetną bazą zarówno tekturki, sznurki, wstążki jak i suszki-możecie przykleić przy pomocy zwykłego kleju introligatorskiego, jakim jest "Magic".

Przy takich temperaturach klej "łapie" naprawdę szybko-ja już po 15 minutach powiesiłam swój wianek na ścianie:-)Mam nadzieję, ze mój pomysł na wykonanie wianka przypadł Wam do gustu-zapraszam do naśladownictwa i życzę dobrej zabawy!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger