Jak zrobić kartkę świąteczną wykorzystując technikę Iris folding - tutorial

 Dzień dobry
Dzisiaj chciałabym Was zaprosić na spotkanie z bardzo oryginalną techniką dekoracyjną, zwaną  Iris folding? Jeśli nie spotkaliście się z tym określeniem, to serdecznie zapraszam. Postaram się w prosty sposób wyjaśnić na czym ona polega. 
Technika ta jest bardzo łatwa w wykonaniu i do tego bardzo efektowana. W Internecie jest wiele gotowych wzorów. Można też pokusić się i spróbować stworzyć wzór samodzielnie.
Iris folding  polega na wypełnieniu wzorów nachodzącymi na siebie paseczkami z lekkiego papieru. Paski tak się wkleja, aby środek wzoru stworzył coś w rodzaju kryształu - irys.Do wykonania pracy niezbędna jest baza kartki, szablon wybranego wzoru, paski papieru złożone
         na pół wzdłuż oraz taśma klejąca 
W bazie wycinamy otwór wielkością i kształtem odpowiadający wzorowi do wyklejania. 
W moim przypadku jest to koło.


Paski szerokości około 1,5 - 2 cm składamy na pół 


Szablon podklejamy do bazy od prawej strony, trzeba więc zrobić to delikatnie, tak aby nie uszkodzić bazy. Przystępujemy do wklejania pasków w kolejności jaką wskazuje nam wzór, końce pasków przyklejamy taśmą klejącą.
Gdy już wszystkie paski są swoim miejscu delikatnie odrywamy szablon od bazy. Na końcu podklejamy środek - kryształ w zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć. Można zmieniani kolor, wkleić jakiś element dekoracyjny, itp. Odwracamy naszą bazę na drugą stronę i sprawdzamy efekt końcowy naszej pracy.Gotową bazę przyklejamy do karki, którą wykańczamy według uznania. Ja do wykończenia kartki użyłam papeliowe tekturki oraz stempel - Radosnych świat Bożego Narodzenia. 


I to już cała historia. Prawda, że łatwa technika? 

Mam nadzieje, że spróbujecie swoich sił, a efekty Waszej pracy będę mogła zobaczyć na Waszych blogach. Życzę cierpliwości i powiedzenia.

Do wykonania kartki użyłam:

Serdecznie pozdrawiam i żegnam się z Wami
Alina / a-lenka

5 komentarzy:

  1. Bardzo spodobał mi się sposób wykończenia kartki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Widziałam już nie raz ta technikę, zawsze wydawało mi się że jest skomplikowana, a tu proszę. Nie taki diabeł straszny jak go malują...

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger