W czym podarować exploding box ? Mój pomysł i kursik na jego opakowanie .

Witam serdecznie w pierwszy dzień wakacyjnego miesiąca :-)
W lipcu przypadł mi zaszczyt inspirować Was jakimś kursem. Długo się zastanawiałam co przygotować i zaproponować. Moją domeną jest scrapbooking, a wiele z Was to baaardzo zdolne "bestyjki", tworzycie papierowe cuda, więc zadanie miałam trudne ....
Oświeciło mnie, że otrzymuję prywatnie masę zapytań o torebeczki na boxy, które zawsze oglądcie w komplecie z pudełeczkami. Kiedyś już "sprzedałam" pomysł kilku osobom, ale ponieważ jest nas coraz więcej, pojawiają sie kolejne Scraperki, to pomyśałam, że wykorzystam możliwość i przygotuje kursik, aby zainspirować szersze gremium :-)

Swoje torebeczki, podobnie jak i same exploding boxy wykonuję z papieru o gramaturze 300 g. Wielkościowo dopasowane są do explodingów, ale sam ich kształt jest na tyle uniwersalny, że moga stanowić opakowanie dla innych formatów. dawno temu, zmodyfikowałam ich wielkość i podarowałam w nich pudełka Rafaello .

Oki... dość plumkania i przechodze do konkretów :-)

Docinam baze pudełka na wielkość 21 x 21 cm. Biguje ją ze wszystkich stron na szerokości 5 cm. Ponieważ exploding box ma 10 cm, to samo wnętrze torebeczki ma 11 cm .Następnie nacinam ze wszystkich stron oraz ścinam rogi. 
Sklejam. Baza przypomina swą formą bazę wieczka pudełka, tyle, że o wyższych bokach.


Po dwóch przeciwnych stronach wklejam rogi do środka, a zdwóch kolejnych na zewnątrz pudełka. Dlaczego ? Bowiem do dwóch ścianek będę doklejać rączki, uchwyty, a pozostałe oklejam papierem. Wykonuję klejenie w ten sposób, aby od wewnątrz nie było widac złaczeń, a pudełeczko jest bardziej estetyczne w wykonaiu.


Nasdtępnie z drugiego arkusza papieru docinam dwa pasy. Jegfo długość to ok 20 cm, a szerokość 11 cm, czyli tyle ile wynosi szerokość spodu.

Przed wklejeniem pasków do spodu wycinam w obu, na jednym z końców otwory, które będą umożliwały wsunięcie dłoni. Ozdobione paski doklejam do powstałego " wieczka " :-)

W wersji roboczej wyglada to tak ... :-)


Następnie połaczoną torebeczke ozdabiam wedle zapotzrebowania i swojej weny :-p

Całość prezentuję się , uważam, przyzwoicie i ciekawie, a napewno bardziej elegancko niż exploding zawinięty w celofan :-)


Mam nadzieję, że mój kursik przyda się Wam w kolejnych boxach. Jeśli coś malo logicznie wytłumaczyłam piszcie - służe pomącą :-)


Pozdrawiam 


Materiały wykorzystane, dostępne w sklepie Craft Style 


  
   
   

2 komentarze:

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger