SCRAP w stylu retro z kursem krok po kroku.

Witam serdecznie.
Dziś przychodzę z bardzo łatwym kursem krok-po-kroku, jak stworzyć SCRAP w stylu retro.
 Jest mi niezmiernie miło, że moje  LO łącznie z kursem, ukazało się w pierwszym numerze ART IN TOWN. Dziś przedstawiam Wam go również tu na blogu :)

No to do dzieła!1. Zaczęłam od doboru papieru. Od zawsze ze stylem retro kojarzą mi się brazy, turkusy i złoto. Wybrałam kolekcję Galerii Papieru - Piękny umysł.2. Zaznaczyłam ołówkiem na papierze miejsce, w którym znajdzie się moje zdjęcie. Wokół niej zbuduję kompozycję.
3. Bardzo lubię dodawać różnego rodzaju media do swoich prac. Tym razem starałam się jednak ograniczyć ich użycie, ponieważ papier bazowy ma delikatny, kwiatowy wzór. Wykonałam kilka chlapnięć nieco rozwodnioną farbą białą oraz złotą. Drobne kleksy uzyskałam chlapiąc patyczkiem do szaszłyków.4. W międzyczasie przygotowałam papierowe dodatki, serwetki, motyle i skrawki papieru z tej samej kolekcji. 5. Następnie dobrałam tekturowe wycinanki – tytuł i dekory. Każdy scrap powinien mieć jakiś tytuł nawiązujący do zdjęcia. Ja wybrałam napis „Dreams come true” Świetnie sprawdziły się tu tekturki firmy Papelia, które potuszowałam złotym tuszem pigmentowym Latarnia Morska. 


6. Kiedy tekturki schną, wróciłam do papieru bazowego. Dziurkaczem brzegowym DP Craft wycięłam ozdobne brzegi, wybierając tym samym kierunek kompozyji po przekątnej papieru. 7. Wycięte brzegi podkleiłam ciemniejszym papierem z tej samej kolekcji. Na koniec powyginałam i postrzępiłąm lekko wycięty wzór. 
8. Teraz mogę już skupić się na kompozycji. Przymierzam przygotowane skrawki papieru i serwetki, wszystkie elementy podklejam na taśmie piankowej. Staram się by kompozycja była wielowarstwowa, ale nie przeładowana. Skupiam ją wokół zdjęcia. 9. Dokładam napis i elementy tekturowe. 
10. Uzupełniam kompozycję motylami, perełkami i buttonem-zegarem. 


11. Na koniec dodaję ostatnie, dodatkowe chlapnięcia. 12. Scrap jest gotowy. Do przygotowania pracy użyłam :

  
  
     
   
  
Pozdrawiam, 
Marta De

3 komentarze:

  1. Bardzo obrazowo przedstawione wykonanie świetnej karteczki. Efekt osiągnięty, a to najważniejsze,(

    OdpowiedzUsuń
  2. przeogromne gratulacje:), piekna praca, i kursik fajny, przejrzysty:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super wszystko pokazane. Dziękuję za inspirację:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger