step by step-czyli jak zrobić kartkę z przesuwanymi perełkami

Witajcie!!!

dziś chcę Wam przybliżyć temat kartki z okienkiem, które wypełnione jest ruchomymi perełkami.Sprawa jest bardzo prosta-aby wykonać taką pracę musicie mieć:

  • bazę kartki
  • papiery
  • klej
  • nożyczki
  • perełki
  • żyłkę, igłę "groszówkę"
  • ołówek i linijkę
  • birmaty po okrągłych tekturkach-lub kwadratowych.


oraz inne dodatki wg uznania.

Po pierwsze przycinacie dwa kwadraty do kartki-jeden mniejszy o pół centymetra od kartki bazowej, drugi mniejszy o ok. centymetr. W mniejszym kwadracie wycinacie na środku otwór, zostawiając spory margines od brzegów-tak jak na zdjęciu.


Większy kwadrat przyklejacie klejem do kartki bazowej.


Teraz w birmacie wykonujecie/poszerzacie otwór tak, aby był większy od wyciętego koła w kartce kwadratowej mniejszej ale-pozostawiał margines na brzegach (około centymetra).Następnie rysujecie na birmacie z otworem w równych odstępach kropki, przez które przeciągniecie żyłkę-kropki musza być zarówno na dolnej jak i na górnej listwie w tym samym odstępie od brzegu.A teraz igłą proponuję przekłuć birmatę w zaznaczonych miejscach.A następnie przez otwory przeciągnąć żyłkę-po pierwszym przeciągnięciu nawleczcie od 5 do 10 perełek w zależności od ich wielkości na żyłkę między otworami.


uwaga:

im większe perełki tym mniej dajecie ich na żyłkę między otworami w birmacie-muszą mieć miejsce aby się poruszać w obrębie wykonanego przez Was otworu.

Z kolei przeciągnijcie żyłkę przez sąsiedni otwór po drugiej stronie listwy, a następnie tak aby żyłka wychodziła spod spodu-przez sąsiedni.


A teraz znów nawleczcie wybraną liczbę perełek i  przełóżcie żyłkę przez otwór w dolnej części listwy.

Czynność powtórzcie aż do ostatniego otworu-poluzowując co chwilę żyłkę.


Teraz trzeba przyciąć żyłkę i zawiązać pęczki na jej końcach, pilnując aby była naciągnięta i aby pęczki wystawały poza birmatę.

Z pozostałej birmaty należy przyciąć paski i przykleić je po obu stronach birmaty z perełkami.uwaga:
może się okazać, że musicie podkleić kilka warstw pasków birmaty szczególnie na spodniej stronie tekturki z otworem-chodzi o to, aby perełki "wisiały" w powietrzu, czyli swobodnie przesuwały się po kartce.

Jeśli już uporaliście się z tym zadaniem, to teraz czas na przyklejenie birmaty z perełkami do kartki z naklejonym już kwadratem papieru.


Na wierzch przyklejcie kwadrat papieru z wyciętym otworem.


No a teraz pozostało Wam już tylko ozdobić kartkę.


Oprócz mojego ukochanego kleju Magici kostek 3Dużyłam też tekturki dekor AZ01


Żegnam się z Wami jeszcze jednym zdjęciem mojej kartki, do stworzenia której wykorzystałam papiery Craft O'Clock-papiery tej firmy także w sklepie Craft Style.


pozdrawiam gorąco

Wasza


4 komentarze:

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger