Kartka sztalugowa z kwiatami

Witajcie,
znacie format kartki sztalugowej (easel card)? Część zapewne tak, a dla części jest to nowość. Dzisiaj taką kartkę wybrałam, na moją kwietniową inspirację. Dla osób, które nie znają tego formatu będzie świetna okazja do zapoznania się z nim.

Kartkę sztalugową przygotowałam z okazji urodzin Mamy. Jest ozdobiona kwiatami i różnorodnymi listkami i gałązkami. Kartkę wykonałam z papierów ScrapAndMe kolekcja Romantic Garden 2. Kolekcja ta zawiera arkusz z kwiatami do wycięcia (różnej wielkości, pojedyncze i w kompozycji). 


Umieściłam na kartce własnoręcznie wykonane kwiaty z foamiranu. Biały foamiran pokolorowałam delikatnie tuszem Memento Lilac Posies i Pear Tart


Z listków przygotowałam wianek. Zwróćcie uwagę, że listki są w różnych odcieniach zieleni. Te jaśniejsze mają potuszowane brzegi tuszem Memento Bamboo Leaves. Pomiędzy papierowe listki wplotłam tekturki Papelii - dekoracyjną  Flor-24 i  gałązkę 1 Jak się przyjrzycie zauważycie rownież papierowe gałązki pokryte brokatem. Lubię dodawać takie subtelnie błyszczące elementy. Gałązki najpierw delikatnie posmarowałam klejem Magic a następnie przyprószyłam białym brokatem.Tak wyglada Kartka sztalugowa - "na stojąco"


Kartka sztalugowa po złożeniu "na płasko" wygląda tak jak poniżej. Ze względu na kwiatową kompozycję do kartki przyda się w zestawie pudełko.

Materiały użyte w pracy:

   


 


Karteczkę niedługo dostanie moja Mama. A ja zachęcam Was do tworzenia kartek w nietypowych formatach np. kartki sztalugowej.

i jeszcze linki do sklepu CraftStyle:
-tekturka Tekturka dekor FLOR -24 (4szt) https://www.craftstyle.pl/pl/p/Tekturka-dekor-FLOR-24-4szt-/18607
-papiery ScrapAndMe kolekcja Romantic Garden 2
-Tusz Memento Dew Drop - Pear Tart
https://www.craftstyle.pl/pl/p/Tusz-Memento-Dew-Drop-Pear-Tart/15990
-Tusz Memento Dew Drop - Lilac Posies
https://www.craftstyle.pl/pl/p/Tusz-Memento-Dew-Drop-Lilac-Posies/15979
-Tusz Memento Dew Drop - Bamboo Leaves
https://www.craftstyle.pl/pl/p/Tusz-Memento-Dew-Drop-Bamboo-Leaves/15993

1 komentarz:

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger