Świąteczna kartka bombka tutorial

 Witajcie, 

Dzisiaj zapraszam Was na wykonanie kartki w kształcie bombki. Można ją będzie wysłać wypisując z tyłu życzenia albo potraktować jako ozdobę świąteczną - zawieszkę. Do wykonania Kartki bombki potrzebne będą:
1) Ozdobne papiery scrapbookingowe.
2) Szablon bombki lub wykrojnik.
3) Ozdobne listki, gałązki, kwiaty, cekiny, wstążki - wszelkie materiały ozdobne.
4) Tekturki Papelia: jagódki, ostrokrzew, śnieżynki.
5) Karton i kosteczki 3D.
6) Narzędzia: dziurkacz małe koło, dziurkacz kombinerki kółko, nożyczki, ołówek, klej na gorąco, klej Magic, tusz Memento.Zaczynam od odrysowania kształtu bombki na ozdobnym papierze. Na rynku są wykrojniki bombki, ale jak widzicie można poradzić sobie i bez nich. Szablon znajdziecie w Internecie. Można też samemu przygotować. Odrysowuję 2 bombki, jedną trochę większą. Dziurki wycinam dziurkaczem -kombinerkami.

Od razu też wycinam kółeczka (2szt na przód i tył). do ozdobienia wyciętej dziurki. Są wykrojniki do tego, ale ja polecam też sposób z dziurkaczem.

Na początek w papierze robicie dziurkę kombinerkami. Następnie dziurkacz koło odwracacie tak, by było widać zrobioną dziurkę i tak wycinacie kółko z dziurką.
Prawda, że proste :)


Kolejny krok:
Brzegi mniejszej bombki tuszuję tuszem Memento - Lady Bug a z tyłu przyklejam koło wycięte z kartonu. Ja wykorzystałam tutaj opakowanie z zakupów scrapowych. 
Dzięki temu, że umieściłam z tyłu kartonowe koło, przyklejając mniejszą bombkę na tę większą, mam efekt 3D.Można powiedzieć, że mamy przygotowaną bazę. 

Czas na elementy do ozdobienia naszej kartki. Przyznam się Wam, że ja zawsze mam trochę więcej takich elementów, aby mogła spokojnie dobierać. 
I tak wycinam wykrojnikami różne świąteczne gałązki (ostrokrzew, gałązki drzew iglastych, jemiołę itp). Z arkuszy świątecznych papierów, których teraz na rynku jest duży wybór, wycinam ozdobne elementy: gałązki i świąteczne kwiaty.


Przygotowuję również poinsecje z foamiranu. Ich środki stanowią żółte pręciki, które pokolorowałam złotą ecoliną. Wśród przygotowanych ozdób są u mnie również naturalne szyszki i owoce róży oraz dekoracyjne kulki, jabłuszko, czerwone cekiny, małe bombki itp. 
Tutaj możecie przygotować wszystko co lubicie i co macie w swoich przydasiach.Teraz już można przejść do kolejnego kroku - ozdabianie bombki. To lubię najbardziej.
Zaczynam od ułożenia pierwszych gałązek i tekturek symetrycznie i dużych kwiatów poinsecji, które będą kierunkiem mojej kompozycji.Papierowe kwiaty i większe gałązki podklejam kosteczkami 3d. Pozostałe elementy układam tak, by wypełniały przestrzennie kompozycję. Papierowe elementy przyklejam Magikiem a pozostałe w większości klejem na gorąco.
Kartka ozdobiona. To jeszcze tylko u góry daję w dwóch kolorach dratwę i czerwone wstążeczki i kartka bombka gotowa.Zainspirowani i zachęceni do wykonania karteczki-bombki? Mam nadzieję, że tak. Czekam na Wasze prace :)  


pozdrawiam Was ciepło i do kolejnych spotkań :)


Ze sklepu Craft Style użyłam:


   

    Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger