Zawijasy

Pragnę Wam powiedzieć, że w bieżącym wyzwaniu: Dla mamy, praktycznie i z owadem możecie głosować na "Laur publiczności" do wygrania banerek, głosować można do 20 maja :)
Przedstawić chcę broszkę złożoną z wężyków :) i podpowiedzieć jak wykończyć...
Jak widzicie na powyższym zdjęciu zastosowałam 2 ściegi koralikowe do wykończenia sznurków , wsteczny i pikotki. U dołu czarnymi koralikami i szarymi wokół hematytu zastosowany jest ścieg wsteczny, prowadzimy igłę przez środek sznureczka, nabieramy 4 koraliki, wracamy o 2 w tył od spodu pracy i przez środek koralików, nabieramy 4 koraliki i powtarzamy aż obszyjemy element. Pikotki na zdjęciu z koralików szary- czarny-szary robi się bardzo szybko i łatwo, można dodać większe koraliki u nasady i więcej u góry, tu robione były jednym rozmiarem 11/0. Teraz tył :)
Aby broszka była broszką musi mieć agrafkę ( są dostępne różne rozmiary ) oraz być wykończona np filcem. Ja dla pewności broszkę przyszywam nicią monofilową, a następnie podklejam klejem i filcem, nadmiar przycinam nożyczkami. Ważne przy wyborze kleju jest jego elastyczność, im bardziej elastyczny po wyschnięciu tym lepiej. Gdy wykańczam broszkę nacinam sobie filc na długość agrafki, wtedy szybciej i łatwiej dopasować do elementu. Mam nadzieję że chociaż troszeczkę pomogłam i rozjaśniłam :)
Pozdrawiam serdecznie :)1 komentarz:

Dorota ma Kota pisze...

technika dla mnie niepojęta... ale cudo !

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger