Dziecięca girlanda DIY

Witajcie! 

Mam dla was dzisiaj coś całkiem innego -  kolorową dekorację pokoju dziecięcego.
Dodatkowo, specjalnie dla obserwatorów i gości naszego bloga powstał także kurs pokazujący jak stworzyć własną girlandę. 
Taka girlanda jest świetną dekoracją zarówno okazjonalną np. urodzinową, jak również, jak w moim przypadku - dekoracją stałą pokoiku mojej córeczki. Oczywiście dopóki się nie znudzi. Ale wtedy zawsze można zrobić kolejną ... ;)

To zaczynamy ...

DEKORACYJNA GIRLANDA - DIY


1. Potrzebne nam będą: 
gotowe chorągiewki z tektury,
dowolne papiery scrapowe,
wstążka lub sznurek,
klej, nożyczki, taśma dwustronna,
dziurkacz, pilnik,
dowolne elementy do dekoracji (ja wykorzystałam maskę, gesso, kwiaty, listki wykrojnikowe, cekiny, papierowe motyle do wycinania). 
 

2. Na scrapowych papierach odrysowujemy (z zaznaczeniem otworów) i wycinamy chorągiewki w ilości 6 sztuk. Następnie tworzymy ze zwykłej kartki papieru szablon o bokach ok 0,5 cm mniejszych od oryginału (na nim także zaznaczamy otwory) i również wycinamy 6 sztuk. 

3. Dziurkujemy otwory od razu w parze trójkątów - dużym i małym. Z pewnością jest to trudniejsze gdy trzeba z konieczności posługiwać się dziurkaczem biurowym, tak jak to było u mnie. 


4. Większe trójkąty naklejamy na bazy. Po wyschnięciu kleju brzegi chorągiewek wygładzamy pilnikiem wyrównując nierówności i jednocześnie nadając im lekko postarzanego wyglądu.

5. Jeżeli zamierzacie tak jak u mnie ozdobić mediami chorągiewki, dobrze jest to zrobić teraz. Ja za pomocą maski naniosłam na trójkąty białe gesso w formie serduszkowych wianuszków.

6. Mniejsze trójkąty przyklejamy za pomocą taśmy dwustronnej na chorągiewki. Można tez użyć kosteczek 3D, wtedy efekt przestrzenny będzie większy.


7. Chorągiewki nawlekamy na wstążkę bądź sznurek zostawiając spory zapas na dwóch końcach girlandy, żeby łatwo było później ją zawiesić.

8. Przystępujemy do najprzyjemniejszej części  - ozdabiania ;) Tutaj zaangażowałam moją trzylatkę, która sama dobierała do każdej chorągiewki kwiatuszek, cekiny i motylka ;) Cekiny, jak ten Kopciuszek, wybierała z pojemniczka, gdzie wszystkie kolory mam zmieszane. Zabawę miała na całego. I jak dla mnie - dopasowała barwy idealnie ;)


 Gotowa girlanda zawisła na drzwiach pokoju mojej córeczki. 


I jeszcze kilka fotek szczegółów: 

Zachęcam was gorąco do wykonania takiej ozdoby. A jeśli skorzystacie z mojego kursu,  pochwalcie się tutaj poniżej w komentarzu swoim dziełem. 

Do stworzenia mojej girlandy użyłam:

Pozdrawiam was ciepło!

 
 
 
 
 
 
 

6 komentarzy:

Dziękujemy za odwiedziny i pozostawione komentarze :)

Copyright © 2016 CRAFT STYLE - blog , Blogger